В третия по сила европейски клубен турнир по волейбол за мъже Чалъндж къп ще има българско участие във Финалната четворка. Красимир Гайдарски и неговия СЦЦ Берлин (Германия) се класираха за полуфиналите в надпреварата, съобщава bulgarianvolley.com.

Германския тим отстрани Зираат Банкасъ Анкара (Турция) на четвъртфиналите с общ резултат 6:3, след като спечели реванша в турската столица с 3:1 (25:20, 19:25, 25:18, 25:17). Гайдарски и компания продължават доброто си представяне и в Бундеслигата на Германия, спечелвайки чисти победи в последните два кръга. СЦЦ победи Бад Дюренберг (Шпергау) у дома с 3:0 (25:12, 25:22, 25:20) и Нетцхопърс (Кьонигс Вустерхаузен) като гост с 3:0 (25:19, 25:19, 25:20).

Гайдарски игра само в първия от тези два мача и отбеляза 6 точки. Столичани са на четвърто място във временното класиране с 13 победи и 7 загуби. Във втори четвъртфинален мач във втория по сила евротурнир за купата на ЦЕВ между Патрон (Гърция) отпадна от Нолико Маасейк (Белгия) след "златен гейм".

След 3:1 в първия мач в Белгия, Боян Йорданов, Андрей Жеков и компания постигнаха истински подвиг в Патра, обръщайки последните два гейма след сериозни пасиви в резултата, за да победят в крайна сметка с 3:1 (20:25, 25:16, 27:25, 25:23) и да докарат сблъсъка в решаващ "златен гейм".

И в него гостите натрупаха сериозен аванс от 6 точки - 13:7. Този път до обрат обаче не се стигна и Нолико се поздрави с 15:12 и спечели участие на полуфиналите в турнира. Българският диагонал на Патрон Йорданов стана топреализатор на мача с 20 точки. Разпределителят Жеков добави 3 точки.