Волейболистите на Франция записаха четвъртата си победа над отбора Италия за годината в първия ден от финалите на Световната лига по волейбол в Москва, като се наложиха с 3:2 гейма  (25:18, 23:25, 23:25, 25:20, 15:11) в мач, продължил два часа.

В група "С" двата тима отново бяха заедно и "петлите" спечелиха три от четирите си мача срещу италианците.

"Скуадра адзура" остана на трета позиция в потока си, но замина за финалите в Москва благодарение на "уайлд кард" от Международната волейболна федерация.

Резултатът от мача е благоприятен за отбора на България, който по-рано днес сензационно победи Бразилия с 3:0 гейма.

При това положение избраниците на селекционера Мартин Стоев са първи във временното класиране на Група "F" и имат големи шансове да влязат на полуфиналите.

В 19 часа в сряда започва и третият двубой от първия ден на финалите в Москва. Един от основните фаворити - тимът на домакина Русия, среща отбора на Сърбия и Черна гора.

В четвъртък от 16 часа наше време пък родните национали се изправят срещу състава на Сърбия и Черна гора, а преди това Италия излиза срещу Бразилия.