България спечели "чиста" победа срещу Република Корея с 3:0 (25:19, 25:19, 25:18) в мач от Група "D" на Световната волейболна лига за мъже.

Ден преди това нашите волейболисти бяха победили този съперник с 3:1 гейма.

Близо 4500 зрители станаха свидетели на успеха в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна.

Корейският селекционер Ким О Чул направи четири промени в сравнение с мача ден по-рано, очевидно експериментирайки.

Българските волейболисти бяха много по-мотивирани и по-свежи в сравнение с мача ден преди това.

През първия гейм нашите поведоха с 8:3, но гостите успяха да изравят до 8:8. В края на гейма Мартин Стоев пусна в игра Данаил Милушев и Николай Найденов. Без проблеми България затвори гейма с 25:19 и поведе с 1:0.

Втората част започна с две поредни точки за гостите. Това не повлия на играта на България и последваха 5 поредни точки за домакините – 5:2. В края на гейма, след почивка, взета от Мартин Стоев, българите набързо "приключиха" със съперника си и във втория гейм.

Третият гейм започна със силен превес на България. Накрая нашите волейболисти взеха гейма с 25:18 след сгрешен начален удар от гостите.

В официалната ложа бяха председателят на федерацията Данчо Лазаров, президентът Георги Първанов, кметът на Варна Крил Йорданов, президентът на българската волейболна федерация Данчо Лазаров, Антонина Зетова - най-добра българска волейболистка в последните години и Любо Ганев.

Стартовата шестица на България: Евгени Иванов, Хр. Цветанов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владо Николов, Пламен Константинов и Теодор Салапаров (либеро). Като резерви бяха записани Красимир Гайдарски, Даниил Милушев, Николай Найденов, Данаил Михайлов и Костадин Стойков.

В другия мач в групата Куба не допусна изненади и победи Египет с 3:0 гейма.

Временно класиране:
отбор                м  п  з  геймове  т
1. Куба                      8  6  1   21:6   15
2. България               8  7  1   22:5   15
3. Република Корея   8  2  6   9:19   10
4. Египет                   8  0  8   2:24    7

Заб.: при равенство в победите и загубите класирането се  определя от точковия коефициент.

Крайното подреждане в групата най-вероятно ще се определи през следващия уикенд, когато Куба гостува на България отново във Варна.