След 4-годишна доминация на италианския Тренто в световния клубен волейбол, сега за първи път в историята титлата замина за Южна Америка. Домакините от бразилския Сада (Крузейро) се наложиха категорично на финала над победителя в европейската Шампионска лига - руския Локомотив (Новосибирск) с 3:0 (25:20, 25:19, 25:20).

До сега единствено италиански отбори бяха печелили световното клубно първенство - Парма (1989), Милано (1990 и 1992), Равена (1991) и Тренто (2009, 2010, 2011, 2012). Бразилците достигнаха до успеха при втория си опит. През 2012 година Сада беше разгромен във финала от Тренто с 0:3 гейма.

Финалната среща ще се запомни и с последния мач в кариерата на сръбския международен съдия Драгутин Чук.

Най-полезни за бразилския тим отново станаха бившият кубински национал Йоандри Леал (1 блок, 4 аса и 47% ефективност в атака) и националът на "Селесао" Уолъс де Соуса (1 блок и 52% ефективност в атака) съответно с 13 и 12 точки за победата. Много силно включване направи и Дъглас Кордейро, който влезе още в първия гейм и завърши с 11 точки (1 блок, 1 ас и 75% ефективност в атака) за успеха. За тима на Локомотив словашкият национал Лукаш Дивис се отчете със скромните 8 точки.