Домакинът на финала на Световната лига Бразилия запази шансовете си за класиране на полуфинала. След изненадващата си загуба в първия мач от Франция, снощи "Селесао" надиграха миналогодишните победители в турнира от САЩ с 3:1 (28:26, 22:25, 25:22, 27:25) пред над 7000 зрители в зала "Мараканазиньо" в Рио де Жанейро.

Мачът беше много оспорван и във всички геймове битката вървеше точка за точка, като изходът им се решаваше в последните минути. Все пак бразилцие показаха по-здрави нерви и сломиха съпротивата на носителите на трофея.

Най-полезен за бразилския тим стана Рикардо Лукарели с 21 точки (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), а Евандро Гера добави още 16 точки (59% ефективност в атака) за ценната победа. За американците над всички бе Матю Андерсън със страхотните 30 точки (3 блока, 4 аса и 68% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.

Така бразилците събраха 3 точки след 1 победа и 1 загуба и геймово съотношение 4:4.  За да продължи напред Бразилия трябва да се надява днес (17 юли) Франция да победи американците с какъвто и да е резултат или да вземе поне 2 гейма. Другият вариант устройващ "Селесао" е САЩ да спечелят категорично с 3:0. При 3:1 за американците трите отбора ще се изравнят по победи, загуби и геймово съотношение и тогава ще се гледа показателя точково съотношение. Срещата между двата тима тази вечер е от 20,05 часа българско време.