Бившият отбор на Владимир Николов, френският Тур, направи сензационен обрат и победи италианския гранд Трентино във финала за Купата на ЦЕВ при мъжете. Домакините на втората среща се нуждаеха от „златен гейм" за да обърнат резултата от първия мач. Във вторник италианците бяха победили с 3:0 и се очакваше да добавят поредната купа в богатата си витрина.

Елица Василева спечели европейска клубна купа

Динамо (Казан) взе Купата на ЦЕВ

Тур спечели с 3:1 (31-29, 22-25, 25,22, 25,23) и това форсира изиграването на решителен гейм. В него над всички беше чешкият национал Давид Конечни. Французите се наложиха с 15:13 и за втори път в историята си вдигнаха европейски клубен трофей.

През 2005-а година с Владимир Николов в състава си Тур спечели Шампионската лига. Тогава българинът беше определен за най-полезен играч във финалната четворка.