Младежкият ни национален отбор по волейбол се самопобеди във втория си мач от световното първенство в Бразилия. Момчетата на Николай Желязков допуснаха обрат от 2:0 до 2:3 срещу Япония. А това ни остави извън борбата за отличията, тъй като регистрирахме поражение и на старта срещу САЩ - 0:3.

Срещата започна отлично за нас, след като поведохме с 2:0 части след 25:20 и в двата гейма. Третия и решителен за "лъвовете" обаче загубихме с 31:33. Това окрили японците, които след това на 25:18 пратиха двубоя в тайбрек.

Психологическото предимство беше на страната на съперника, който в петата част ни прегази, за да затвори мача с 15:11. Следващият ни съперник е домакинът Бразилия. Нашият шанс за Топ 8 приключи, тъй като само първите два отбора се класират напред.