Беларус и Холандия спечелиха първите два плейофа на дамското европейско първенство по волейбол, провеждащо се в Азербайжан и Грузия.

Христина Русева е най-добрата блокировачка на Евроволей 2017

Елица Василева е девета по резултатност, Добриана Рабаджиева е четвърта сред изпълнителките на сервис

В първия мач Беларус направи обрат срещу Чехия и се наложи с 3:2 (18-25, 23,25, 27-25, 25-22, 17-15) за 2 часа и 17 минути. В по-голямата част от срещата чехкините стояха по-добре на площадката, но в края на третия и четвъртия гейм допуснаха бойките белорускини да докарат срещата до тайбрек. В него волейболистките на бившата съветска република доминираха и затвориха двубоя при четвъртата си възможност.

Чехкините могат само да съжаляват за загубата на концентрация. Беларус ще играе утре на четвъртфинал с един от фаворитите за титлата Сърбия.

Снимка 314677

Източник: cev.lu

Вицешампионът от Евроволей  2015, Холандия смачка Хърватия за 1 час и 9 минути с 3:0 (25-18, 25-8, 25-21). Резултатът е красноречив, особено във втория гейм. В началото на последната част победителките се отпуснаха и изоставаха с 0-6. Разликата в класите беше очевидна и "лалетата" с мощна игра не допуснаха да се стигне до четвърти гейм.

Холандия ще играе утре интригуващ четвъртфинал с Италия. Има шанс при победа на холандките и два успеха на българките срещу Германия и Азербайджан, двата отбора да играят на полуфинал в събота.