Франция спечели редовния сезон в световната "Лига на нациите". "Петлите" са домакини на финалната шестица през следващата седмица и имаха предварително осигурено място в нея. Но това не им попречи още сега да покажат, че са най-силния отбор.

Българските волейболистки ще играят в "Лигата на нациите" през 2019 година

Момичетата на Иван Петков спечелиха "Чалънджър Къп" в Перу

В последния мач късно снощи Франция победи Русия с 3-0 гейма в пряк двубой за първото място. Така тимовете на домакините, Русия, САЩ, Сърбия, Бразилия и Полша ще спорят за трофея в Лил от 4-ти до 8-ми юли. Португалия ще заеме мястото на Южна Корея през следващия сезон.

България зае 11-то място с 6 победи и 9 загуби. "Лъвовете" взеха 4 успеха срещу отбори зад тях в класирането. Най-забележителни бяха триумфите във Варна срещу олимпийския шампион Бразилия и 7-мия Канада. Трите загуби в София компрометираха шансовете на момчетата на Пламен Константинов за място сред най-добрите.

Многото мачове предложиха крайно неочаквани развръзки. Като най-типичен пример може да се посочи победата на предпоследния Китай срещу първия Франция с 3-2 гейма.