Националния отбор на България  по волейбол победи Южна Корея с 3:1 (25:21, 16:25, 25:16, 25:19), в срещата от Група "Д" на Световната лига пред 4700 зрители в Двореца на културата и спорта във Варна.

Българите играха на приливи и отливи преди да вземат шестия си успех в Лигата. Те бяха уморени от дългото пътуване от Куба и загубиха свежест след първата част. Загубеният гейм срещу азиатците може да се окаже решителен за крайното класиране. В другата среща от нашата група Куба се наложи над Египет с 3:1 гейма.

Във втората част гостите поведоха с 6:3. Тогава Мартин Стоев замени разпределителя Андрей Жеков с Николай Найденов, когото залата посрещна с аплодисменти. Той се завърна в отбора, след като на 1 юли в автомобилна катастрофа загина неговата дъщеря Никол. България изравни при 11:11 след добри атаки на Владо Николов. Последваха още равенства - 12:12 и 13:13, след което гостите отбелязаха 5 поредни точки. Това принуди Мартин Стоев да върне в игра Андрей Жеков. Корейците дръпнаха с 6 точки при 20:14. Гостите успяха да спечелят убедително този гейм с 25:16, след доста грешки на отбора на България.

В третия гейм България поведе с 8:4 след поредица от добри начални удари на Владимир Николов. Отличната игра на Николов и Казийски в атака и на Христо Цветанов на блок увеличи преднината ни до 14:8. След това Мартин Стоев даде почивка на Николов и пусна в игра на неговото място Данаил Милушев, който се включи отлично. България набързо доведе нещата до категоричен успех в третия гейм с 25:16.

Четвъртият гейм бе равностоен до 7:7, когато Христо Цветанов с мощна атака през центъра даде преднина на България с 8:7 при първото техническо прекъсване. Последва силна игра на Матей Казийски и ас на Владо Николов за да се стигне до 16:12.

Преднината нарасна до 22:17, а Мартин Стоев замени Николов и капитантъ Константинов с Милушев и Данаил Михайлов. България стигна до успеха с 25:19.

В неделя от 17,30 часа е втората домакинска среща на нашите с Южна Корея.