Националният волейболен отбор на България за юноши младша възраст започна с драматична загуба участието си на Европейското първенство в Турция. Момчетата на селекционера Драган Иванов отстъпиха много трудно на домакините от Турция с 2:3 (19:25, 19:25, 25:15, 25:18, 12:15) в първия си мач от предварителна Група II, игран тази вечер в спортната зала в град Сакаря.

Утре (5 април) във втората си среща на шампионата на Стария континент българските юноши излизат срещу връстниците си от Германия, които по-рано днес пък загубиха от Чехия с 1:3 гейма. Двубоят е от 14,30 часа българско време.

Най-полезни за българския тим станаха Стефан Иванов (51% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) и влезлият като резерва още в първия гейм Ивайло Иванов (43% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане) съответно с 18 и 16 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха.

За турците Абдулах Джам реализира 18 точки (2 блока, 1 ас, 42% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), а Адис Лагумдзия добави още 12 точки (2 блока, 1 ас, 38% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) за победата.