Волейболният тим на България победи Канада с 3:1 (18:25, 25:18, 25:21, 26:24) в последната си контрола преди старта на Световното първенство в Полша и Словения в петък. Мачът се игра пред пълна зала "Христо Ботев".

Ден по-рано България отново спечели срещу канадците, но с 3:2 в по-оспорван мач.

"Лъвовете" загряват за световното с две контроли срещу Канада

В неделя и понеделник "лъвовете" се изправят срещу съпернника от 17,30 часа

Отборът на Николай Желязков започна колебливо мача, като отстъпи в първия гейм и загуби с 18:25, след като съперникът натрупа аванс още в средата и го задържа до самия край.

Българите реагираха впечатляващо, като обърнаха резултата още във втория гейм, като се откъснаха при 21:16 и до края дадохме само още две точки на канадците.

България показа характер и в третия гейм, когато Канада ни поведе с 20:16. Българските волейболисти направиха пет поредни точки, изравняване дойде при 21:21, а след това България направи четири поредни точки, за да поведе с 2:1.

Всичко се повтори и в четвъртия гейм, който започна с 1:7 за гостите, като разликата се поддържаше и до 11:17. След това отново започнаха сериите на България, като записахме шест поредни точки за 22:19.

Канада не се предаде и изравни 24:24. Отборът ни спечели с 26:24 след непредизвикана грешка на гостите и ас на Денис Карягин. Отборът ни направи цели 10 аса и показа подобрение при изпълнението на начален удар.