Националният волейболен отбор на България спечели и втората си поредна среща с тима на Южна Корея, като записа победа с 3:1 гейма (31:29, 25:21, 25:23).
В първата част, подобно на двубоя от събота, азиатският опонент успяваше да отговаря адекватно на атаките на българския състав, като същевременно с това се представяше добре и в собственото си нападение.

Южнокорейците дори поведоха с 25:24 в заключителната част на първия гейм, но състезателите на България не позволиха изненада и се наложиха с 31:29. Втората част не бе толкова оспорвана и волейболистите на Силвано Пранди спечелиха с 25:21.

Съставът на Южна Корея все пак върна един гейм, като се наложи с 25:22, в 3-ия гейм, но в заключителния четвърти България окончателно пречупи съперника си, надделявайки с 25:23 точки.

Мачът се игра в Двореца на културата и спорта във Варна, като е от програмата на група „А" на Световната лига по волейбол 2010.
В първия двубой между двата тима вчера българите бяха категорично по-добрият състав на терена и спечелиха с убедителното 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:16).

България излезе и днес без капитана си Владимир Николов. Селекционерът Силвано Пранди дава почивка на Николов за срещите с Южна Корея, поради травма в рамото. Мачът пропусна и второто либеро - Владислав Иванов.