Волейболистките на България са на крачка от класиране сред най-добрите шест отбора на Европа. Тимът ни постигна първа победа в плейофната си група след успех с 3:1 (20, 16, -21, 18) над Испания. Така нашите вече имат актив от две победи и две загуби и няма начин да бъдат изместени от осмицата. Утре отборът ни играе срещу домакините от Полша. При нов успех българките ще изпълнят и втората си цел на европейското първенство - влизане в топ 6. Те ще си осигурят и директно участие на финалите на първенството след две години.

В мача срещу Испания момичетата на Драган Нешич показа по-голямо спокойствие от съперника в по-големи части от срещата. Само в третия гейм и началото на четвъртия българките допуснаха разконцентриране, но селекционерът взе прекъсване и здраво се скара на своите. Още след връщането си на полето волейболистките се стегнаха и направиха обрат.

Много силни изяви срещу Испания имаха двата центъра - Илияна Петкова и Страшимира Филипова. Освен в блокадата и атаката двете създадоха куп проблеми на посрещането на съперника с начален удар. Останалите избранички на Драган Нешич също се представиха на ниво.

Двубоят с Полша утре е от 21,00 ч. българско време и ще бъде показан по БНТ САТ.