Днес от 19:30 часа в Анкара (Турция) е мачът на истината на Евроволей 2019 за дамският национален отбор по волейбол. Те ще се изправят срещу отбора на Гърция, срещу когото нямат загуба в исторически план. Евентуално поражение и победа на Франция над Финландия в първия за деня двубой от група "А" ще направят последната среща в четвъртък във формалност.

Нова загуба за България на Евроволей 2019

"Лъвиците" отстъпиха на Турция

За сега представянето на момичетата на Иван Петков е под очакванията. Те дадоха големи надежди след страхотното представяне в олимпийската квалификация в САЩ, но в Анкара стартираха с поражение от подмладения състав на Франция.

Двата мача с фаворитките от Сърбия и Турция бяха загубени, като българките само на моменти бяха равностойни. През голяма част от времето те изглеждаха обречени.

Победи срещу Гърция днес и Финландия в четвъртък ще класират "лъвиците" на трето място и ще им осигурят осминафинал най-вероятно срещу бойкия тим на Азербайджан. Има и вариант за загуба от Гърция, победа на Финландия срещу Франция и чист успех на българките срещу финландките в четвъртък. Тогава осминафиналът ще бъде срещу един от фаворитите за титлата Холандия и евентуален четвъртфинал срещу Турция.

Във вчерашния двубой с домакините най-резултатна беше Гергана Димитрова само с 10 точки. Мира Тодорова и Елица Василева завършиха с по 9 точки, Мирослава Паскова остана със 7 точки, а Нася Димитрова с 4 точки. Българките направиха само една точкова блокада срещу 12 за туркините. Асовете са 6 на 3 за съперничките ни, а ефективността в атака беше ограничена до 35% от нашите и 41% за туркините.

Иван Петков залага на една съща шесторка във всеки двубой и влизането на останалите е само епизодично.