България вече и на практика се класира за Световното първенство по волейбол в Полша. „Лъвовете" паднаха с 2:3 гейма от домакина Чехия в последния си мач от квалификационната група, като още преди двубоя бе ясно, че и гейм ще ни прати на финалите.

Играчите на Камило Плачи свършиха работата си отлично, печелейки още първата част и до края просто доиграха мача спокойно.

Нашите започнаха много мотивирано и поддържаха дистанция от две точки със съперника до втората техническа пауза (16:14). След нея обаче българите дръпнаха в точките и успяха да затворят гейма при 25:22.

Логично, отборът ни започна по-отпуснато втория гейм и позволи на домакините да натрупат солидна преднина - 4 точки при първото техническо прекъсване и 6 при второто. В крайна сметка чехите взеха гейма с 25:18.

Третата част вървеше точка за точка до самия й край. При 22:20 за домакините обаче ни бе свирена грешка в нареждането, което в крайна сметка се оказа решаващо за загубата с 22:25.

Четвъртият гейм отново бе равностоен, а при 15:13 за нас дойде време и на чехите да сбъркат. Техен играч получи червен картон, а оттам и директна точка за нас.

Това сякаш пречупи домакините и след страхотна серия на Скримов при сервиса, изравниха след 25:28.

В тайбрека Соколов и ко започнаха по-добре, но допуснаха обрат и в крайна сметка го загубиха с 12:15.

Това на практика обаче нямаше значение, тъй като България спечели групата си със 7 точки.

ЧЕХИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:2 (22:25, 25:18, 25:22, 18:25, 15:12)

ЧЕХИЯ:Радек Мах, Владимир Соботка, Петър Михалек, Ондрей Худичек, Ондрей Була, Давид Конечни - Мартин Кристоф-либеро

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Валентин Братоев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро