Само две въвеждащи тренировки ще направи Филип Филипов с футболистите-българи. Той ще ги запознае с програмата за лятната подготовка за новото първенство. След това всички ще бъдат пуснати да се готвят отново индивидуално по програма.
Официалната сбирка с всички футболисти ще бъде на 3 юли в София, където в продължение на 2 дни ще се премине на медицински изследвания в "Дианабад". Същинската част от лятната подготовка ще започне на 5 юли в Банско. Отборът ще бъде настанен в хотелски комплекс, който предлага и най-добри условия за допълнителна работа с футболистите извън терена.
Сигурно засега е, че венецуелецът Габриел Сичеро, бразилецът Единьо, аржентинецът Конти, португалецът Мауро няма да стъпят повече на градския стадион в Сандански. Всички те са били много добре платени от президента Константин Динев, но за сметка на това с нищо не оправдаха доверието на мениджърите си пред ръководството на санданския клуб.
Титулярния вратар Георги Шейтанов засега е отклонил всички оферти, като е заяви че не го интересува никой друг отбор, освен Вихрен засега, след като е дал дума вече на Филипов (вдясно) и Константин Динев.
Все още се очаква отговора на намиращия се на проби в Латвия Станимир Господинов. Централният защитник и капитан на Вихрен, който е със съществени заслуги за оставането на "гладиаторите" в майсторската група е очакван като месия в Сандански. В момента той умува върху условията, които му се представят в бившата съветска република, и всичко ще стане ясно в близките няколко
дни.
Ръководството на Славия омайва нападателя Петър Димитров за привличането му. На този етап все още не се е стигнало до финализиране на преговори между двамата президенти Венцислав Стефанов и Константин Динев.
Очакванията защитникът Кирил Андреев да започне подготовка с Вихрен още на 28 юни не се оправдаха. Младият защитник, който е рожба на ДЮШ на Вихрен, бе прокуден през зимната подготовка от някои хора и заигра в Монтана през пролетния полусезон. Неговото желание бе да се завърне в родния си град, но треньорът на Калиакра (Каварна) Вили Вуцов му е обещал куп блаженства, включително и заплата като в "А" група, редовно участие в официалните мачове и от 2008 година сигурно влизане при майсторите в българското първенство.
Кирил Андреев отпътува вчера от Сандански, за да се включи днес на стадиона в Каварна в заниманията, водени от Вуцов. Изтече договорът и на десния защитник Юри Иванов, също рожба на детската школа. За него нещата се оправят, като има разбирателство от страна на главния селекционер на клуба за удължаване на договора му, като го кани да започне подготовка с колегите му на 28 юни на градския стадион. Възможно е Юри Иванов да приеме офертата на Георги Бачев в Локомотив (Мездра). Всичко ще стане факт на 28 юни.
В същия ден трябва да се включат и трима от третодивизионният Малеш (Микрево)- Александър Русков, Божидар Илиев и Простер Океке. И с тримата, по думите на главния селекционер на клуба, е говорено и той ги очаква да се включат още във въвеждащите занимания на 28 юни.