Пред около 1000 зрители в контролен мач по футбол на градския стадион в Сандански се срещнаха отборите на Вихрен (Сандански) и гръцкият Арис от Солун.

С гол в 64-ата минута на Андерсон отборът на Арис спечели приятелски мач с 1:0.

Гостите първи опитаха да открият резултата чрез боливиеца Гарсия и испанеца Коке, но вратарят на домакините Георги Шейтанов бе на висота и не допусна попадение зад себе си. В защитата на Вихрен  добре играха Емил Тренков и Танко Дяков, а гостите разчитаха напред на Гарсия и Коке, които бяха постоянната опасност пред вратата на Вихрен.

След почивката и двамата треньори Александър Йорданов и Душан Байевич дадоха шанс за игра на футболистите от резервната скамейка. В 64-ата минута след атака на гостите Андерсон от непосредствена близост откри за 0:1.

Четири минути по-късно Адемар центрира в наказателното поле на Арис, но Величков бе изпреварен от стража на гостите. До края на срещата на два пъти резервния вратар Христов отрази силни удари на гръцките футболисти. Най-сериозното положение за отбора на домакините бе в 61-ва минута, когато Танко Дяков отправи опасен удар, но вратарят на гостите спаси.

След срещата главният мениджър на Вихрен Филип Филипив заяви, че все още няма яснота около назначаването на новия старши треньор на отбора. Предстоят нови преговори на президента на клуба Константин Динев и Едуард Ераносян, който изгледа контролата от официалната ложа.

На  стадиона имаше и доста фенове на гръцкия Арис, които непрекъснато подкрепяха отбора си.

Състав на Вихрен: Шейтанов, Христозов, Симоеш, Георгиев, Тренков, Дяков, Димитров, Шукардиния, Еривертон, Мириан, Тейшейра (Христов, Иванов, Величков, Шиклич, Адемар, Петров, Сантош)