Отборът на Вихрен Сандански изигра най-добрия си мач на кипърска земя. Тимът на бизнесмена Константин Динев падна с 1:2 от шестия в полския шампионат Сласк (Вроцлав), доскоро известен като Шльонск.

Българаският отбор бе пълен господар на терена в две трети от мача, но падна с два гола в 72-та минута на Павлик и 74-ата на Гончарчук. Съдията Владимир Рогальов от Москва се справи отлично с мача. Преди това през първото полувреме тимът на Филип Филипов буквално смачка своя противник и след пропуски на Золтан Фехер и Младен Стоев, закономерно в 24-та минута Димитри Зографакис вкара първия си гол с екипа на Вихрен.

Той завърши великолепна атака, започната от Емил Тренков. След почивката Филип Филипов направи много смени, но въпреки всичко отборът му имаше на два пъти прекрасни възможности да вкара втори гол чрез Маладенис и Еривердо. Удар на бразилеца с фаул от границата на наказателното поле бе блестящо спасен от полския вратар Качмарек. До края на мача Вихрен натисна и Маладенис с глава не успя да вкара от 3-4 метра в 86 минута най-чисто положение в своя отбор. Последната контрола на вихрен в Кипър ще бъде в петък с Динамо Киев-2 в Ларнака.

Състав на Вихрен: Годжев, Валери Георгиев, Светослав Георгиев, Еламе, Тренков, Фехер, Еривертон,Зографакис, Ешкердиня, Русев, Младен Стоев (Боби Павлов, Светослав Петров, Руслан Иванов, Христос Маладенис, Маноел, Зоран Златковски)