Вихрен победи с 1:0 чешкия Яблонец в първата си контрола в Кипър. Срещата изгледа собственикът на санданчани Костадин Динев, който остана доволен от представянето на отбора.

"Гладиаторите" откриха още в 1-ата минута, когато Канонин изненада стража на Яблонец, с удар от 30 метра. Пепи Димитров пропусна да удвои малко след това. В 25-ата минута Еривертон удари греда, след пробив на Виданов.

Вихрен бе по-добрият отбор, докато съперникът им предимно се защитаваше и рядко минаваше центъра. През първата част все пак те направиха две атаки.

През втората част мачът се развиваше по същия начин. В 88-ата минута Канонин изпусна най-сериозното положение, след като останал очи в очи с вратаря не успя да го преодолее.

ВИХРЕН: Шейтанов, Виданов, Георгиев, Дяков, Пеас, Еривертон, П. Димитров, Карадемитрис, Тихамер, Канонин, Фехер (Христов, Сантош, Св. Петров)

ЯБЛОНЕЦ: Шприт, Хърдич, Забожник, Фужерик, Страка, Клапка, Зовчак, Фукал, Хубер, Хамуз, Лучка (Обок, Адам, Баранек, Елиаш, Хомола, Крежчи, Ласига, Мешанович, Михалик, Нечид)