Лидерът в западната "Б" група Пирин (Бл) победи с 2:1 елитния Вихрен в контролна среща, играна на стадиона в Кресна. Санданчани поведоха в резултата още в 7-ата минута, след като Дяков засече с глава топката в мрежата на Чавдаров.

Костадин Марков изравни за отбора на Йордан Самоковлийски след изпълнение на пряк свободен удар в 24-ата минута. Малко по-късно двата тима демонстрираха южните си нрави организирайки масов бой на терена. Срещата бе прекъсната за около 2 минути, след което главният арбитър Христо Ристосков изгони голмайстора на Пирин Марков и десния халф на Вихрен Петър Димитров.

В 40-ата минута пътят към съблекалните пое и дебютиралият с екипа на Вихрен португалец Мауро Фернандеш. Той бе изгонен заради удар без топка срещу противников състезател. Пирин (Бл) стигна до победата в 80-ата минута, когато голмайсторът за Вихрен Танко Дяков прати топката в собствената си врата. Грозните сцени се разиграха навръх рождения ден на старши треньора на Вихрен Филип Филипов, който вчера навърши 36 години.

ВИХРЕН - ПИРИН (БЛ) 1:2
1:0 Т. Дяков (7), 1:1 К. Марков (24), 1:2 Т. Дяков (80-авт)

Вихрен: Шейтанов, Ю. Иванов, Т. Дяков, Тренков, Фернандеш, Софрониев, Марсиел, Димитров, М. Марков, Единьо, Господинов (Демилев, Данчев, В. Георгиев, Величков, Цветков, Р. Иванов, Бижев)

Пирин: Чавдаров, Бодуров, Георгиев, Коемджиев, Попев, Богоев, Св. Дяков, К. Марков, Стойчев, Стоянов, Метушев (Иваников, Витанов, Стойков, Коцев, Стоев, Златков, Жежов, Ат. Николов, Р. Николов)