Вихрен се представи повече от достойно във втората си проверка в Кипър и загуби с 1:2 от украинския гранд Димано (Киев). Треньорът Генадий Литовченко обаче бе пуснал повече резерви срещу родния отбор.

Срещата бе изгледана от боса на тима Коко Динев, а компания му правеха Наско Сираков и Мъри Стоилов. На контролата присъстваха и представители на спортно-техническия щаб на Локо (Сф). Левски ще домакинства на Вихрен в първия кръг след подновяването на първенството.

Украинците откриха резултата още в 9-ата минута. След центриране в наказателното поле Коркишко засече топката в мрежата на Годжев. Вихрен опита да върне попадението, като шансове имаха Еривертон и Танко Дяков. В 25-ата минута новото попълнение Карадимитрос стреля опасно от фаул. Малко след това Тихамер бе изведен сам срещу вратаря на Динамо, но би в аут.

В 60-ата минута Шукардиня преодоля двама футболисти на Динамо и със силен удар от 25 метра по земя изравни - 1:1. Само пет минути обаче трая радостта на санданчани, преди съперникът им да поведе отново. След ъглов удар Бутенин направи 1:2.

До края на срещата „гладиаторите" имаха още три шанса да стигнат до престижно равенство. Еривертон, Станко Йовчев и Шукардиня обаче не успяха да преодолеят стража на украинския гранд.

ВИХРЕН - ДИНАМО (Киев) 1:2
0:1 Коркишко (9), 1:1 Шукардиня (60), 1:2 Бутенин (65)

Годжев, Христозов, В. Георгие, В. Дяков, Пеас, Еривертон, Карадимитрос, Фехер, П. Димитров, Канонин, Тихамер (Тренков, Сантош, Шукардиня, Св. Петров, Ловков, Шиклич, Саватов, Йовчев)

Кичак, Стуценко, Фартушняк, К. Петров, Порцвания, Ерьоменко, Гармаш, Мазарчук, Суарес, Коркишьо, Шевчук