Пирин измъкна щастливо точка при гостуването си на Вихрен в Сандански. Двата отбора не успяха да се победят, след като завършиха наравно 1:1 в мач от 6-ия кръг на "А" група. Първи имаха шанс за отбелязване на гол домакините чрез Петър Димитров в 5-ата минута, но той не успя да преодолее Иваников. Гостите също на два пъти можеха да откирят резултата, но Шейтанов изби ударите на Димитър Наков.

След почивката отново срещата протече под натиск на санданските футболисти. В 65-ата минута, след центриране високо пред наказателното поле на домакините, Тешейра изпрати неспасяемо коженото кълбо в собствената си врата за 0:1. Две минути по-късно резервата Еривертон простреля стража на гостите за 1:1.

В 77-ата Емил Тренков от около 30 метра улучи напречната греда зад Иваников. До края на мача опитите и на двата отбора за промяна на резултата се оказаха неуспешни. След срещата Едуард Ераносян и Васил Петров споделиха че на база показаното на терена резултата е реален.