Олимпийският шампион Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ. Германецът победи Яник Зинер с 6:4, 6:4, 7:6 (7) за близо 2 часа и 30 минути игра.

Зверев нямаше особени проблеми в първите два сета и водеше с 3:1 и 30:0 в третия сет, когато изведнъж Зинер се пробуди и напълно взе инициативата в играта. Младият италианец не само обърна гейма, но след това върна пробива за 4:4 и достигна до два сетбола при 6:5 гейма в своя полза.

Зверев отрази двете възможности, за да форсира тайбрек, в който Зинер получи още три сетбола. Тийнейджърът обаче не успя да издържи, а Зверев затвори мача при първата си възможност с 9:7 точки.

За място на полуфиналите германецът ще играе с победителя от мача между американеца Райли Опелка и южноафриканеца Лойд Джордж Харис.