Световната №2 в женския тенис Арина Сабаленка спечели Откритото първенство на САЩ, след като победи на финала представителката на домакините Джесика Пегула с 2:0 сета. В отедлните части тя се наложи със 7:5, 7:5  за 1 час и 54 минути игра.

За тенисистката от Беларус това е първи триумф на US Open и общо трети в турнири от Големия шлем. До момента тя два пъти бе играла полуфинали и веднъж финал в US Open, но най-сетне спечели турнира, в който непрекъснато стига до най-добрите 4 в последните години.

Мачът между Сабаленка и Пегула бе изключително равностоен, като в първия сет двете си размениха ранни пробиви. При резултат 3:2 за Сабаленка световната №2 проби. Когато имаше аванс от 5:3 обаче, Сабаленка допусна пробив на свой ред, който бе затвърден със сервис гейм за американката и така резултатът стана 5:5. Последваха два маратонски гейма, в които Пегула се бори здраво, но ги загуби и така първият сет отиде за Сабаленка.

Във втория сет Сабаленка до пробив в подоването на Пегула още на първия сервис гейм на американката и впоследствие поведе с 3:0. Световната №6 успя на свой ред да вземе подаването на своята съперничка и да изравни за 3:3, след което реализира нов пробив, който бе затвърден и така местното момиче поведе с 5:3. Сабаленка обаче, не се предаде и при 4:5 направи нов пробив, с който изравни геймовете. Последва сервис гейм за Сабаленка, която в 12-ия гейм на втория сет поведе с 40:15 и реализира втория си мач пойнт, като така триумфира на US Open

Снимка 681710

Ненормална статистика: Сабаленка мушна Джокович, Алкарас и Синер в малкия си джоб