Панатинайкос - ФК ЦСКА 1948 1:0 в контролна среща

ФК ЦСКА 1948 даде отпор на гръцки гранд, но загуби за втори път през лятото

Панатинайкос надхитри "червените" с гол на младок

80′

Резервата Ради Кирилов опита да остави своя отпечатък върху срещата с технични действия, ала последвалият му изстрел се отби в крака на опонент и излезе в аут.

72′

ПИШЧЕВИЧ! Подобно на положението пред Елитон през първата част, ФК ЦСКА 1948 отново затрудни най-сериозно своя опонент след статично положение. Този път Неделко Пишчевич се измъкна при корнера, но с галва не можа да намери далечния ъгъл на Панатинайкос.

59′

Началото на второто полувреме беше белязано от куп смени, които нарушиха ритъма на спаринга. Също така изобилстваха и тежките физически единоборства.

47′

Антонио Вутов получава жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

ГООЛ ЗА ПАО! 1:0! КАЛОСКАМИС! Въпреки определено добрите минути, ФК ЦСКА 1948 се оказа догонващ в резултата след 38 минути футбол. Десният фланг на "червената" защита отново се оказа прекалено муден за бързите действия на Бернар. Прострелното му центриране пък се превърна в невъзможно за намеса от Наумов, а дебнещият младок Димитрис Калоскамис се разписа лесно с глава.

30′

Селекцията на Рибарски разви добра атака по протежението на целия терен, а след Ценов, Чочев и Йосков, кълбото стигна до Педриньо. Шутът на латиноамериканеца обаче не намери целта.

25′

Натискът на ПАО започваше да става далеч по-сериозен, а крилото Даниел Манчни лесно преминаваше през своите опоненти. В 25-ата минута бившият бразилски национал Бернар шутира от границата на наказателното поле, но кълбото премина единствено в опасна близост до дясната греда на Наумов.

22′

ЕЛИТОН! Капитанът на бронзовия медалист от последния ни шампионат - Елитон, можеше да изведе "червените" напред в 22-ата минута. Снажният защитник скочи над всички при центриране от корнер, но насочването му с глава мина встрани от вратата на "детелините".

21′

Футболистите на ФК ЦСКА 1948 поискаха дузпа в своя полза, след като Вальо Йосков падна в наказателното поле при контакт с бранител на Панатинайкос, главният съдия обаче подмина ситуацията с мълчание.

19′

"Детелините" от Атина развиха бърза контраатака в 19-ата минута, при която Даниел Манчини проби по крилото, за да центрира към далечната греда за Андраж Шпорар. Националът на Словакия обаче закъсня със стотни от секундата, за да засече в мрежата на Наумов.

6′

Напрежение на терена възникна в шестата минута, когато Рубен Перес и Антонио Вутов имаха спречкване, при което испанецът изблъска българския футболист. Респектиращи действия от главния съдия обаче не последваха.

2′

Първият интересен момент в срещата беше регистриран 120 секунди след първия съдийски сигнал. Антонио Вутов напредна през центъра, след което пробва да отправи изстрел, но бившият халф на Левски беше блокиран от бранител на ПАО.

1′