90′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: Зрители:
90′

ФК ЦСКА 1948 записа първа загуба в предсезонните контроли. Отборът, който домакинства в Бистрица, отстъпи с 2:3 пред Динамо (Загреб) в Словения. Родният тим отстъпваше с 0:3, но с доза късмет се добра до по-почетна загуба.

82′

Поредна опасност пред вратата на ФК ЦСКА 1948. Парвиз Умарбаев действа слабо, а Лука Менало открадна топката вляво по нападението на Динамо Загреб. Той отправи силен удар с левия крак, но топката излезе в аут.

74′

Добро спасяване на Даниел Наумов. Фран Топич овладя в наказателното поле на ФК ЦСКА 1948 и шутира с левия крак. Топката рикошира, но с дясната си ръка Наумов по чудо отрази.

70′

Хърватите вдигнаха оборотите и застрашиха на няколко пъти вратата на Наумов.

64′

Резервата Садех Мохарами си заби автогол за 2:3.  Бирсент Карагарен центрира отдясно за  Мариян Тонев, но  Мохарами докосна топката, за да я прати в собствената си врата - 2:3.

60′

ФК ЦСКА 1948 успя да намали резултата. Том Рапнуи центрира в наказателното поле, където с глава Емил Ценов я прати в мрежата.

57′

След превъзходен пас Дарио Шпикич беше изведен сам пред вратаря Даниел Наумов и въпреки отчаяните опити на Том Рапнуи да му отнеме топката успя да се разпише за 3:0.

49′

Хърватите удвояват резултата след груба грешка на влезлият като резерва Том Рапнуи в защита, от която се възползва Йосип Дърмич.

45′

Второто полувреме стартира с куп промени и в двата състава.

45′

Първото полувреме завърши с аванс на хърватите, които организираха единствената по-смислена атака и закономерно водят.

24′

Българският тим можеше да върне равенството много бързо, като създаде две възможности. Най-опасната от тях дойде в 24-ата минут. Тогава след корнер топката се озова у Педриньо, който нанесе много силен удар по топката, но Невестич отрази.

21′

Емрели Махир открива на празна врата след отлична атака по фланга. Бруно Петкович се справи с лекота с Елитон. Последва пас по земя, успоредно на голлинията към Емрели и той отблизо откри - 1:0 за Динамо.

17′

Не закъсня и отговорът на ФК ЦСКА 1948. Валентин Йосков опита удар с глава след плонж при пас от Педриньо, но стражът на Динамо спаси.

14′

Хърватите станаха по-опасни и първи стигнаха до добра ситуация, но удар от наказателното поле мина над вратата.

10′

Контролната среща стартира в бързо темпо, като и двата тима пропуснаха традиционното опознаване. Голови ситуации пред двете врати след първите 10 минути нямаше, въпреки усилията на съперниците.

2′

Контролата между ФК ЦСКА 1948 и Динамо (Загреб) стартира.

1′

След броени минути стартира третата проверка на ФК ЦСКА 1948 на лагера в Словения. Съперник на тима е хърватския Динамо от Загреб. До този момент ФК ЦСКА 1948 изигра два мача на словенска земя, в които не допусна поражение. В първата си проверка отборът, който играе домакинствата си в Бистрица, изтръгна 1:1 срещу отбора на Марибор, а във втория си мач записа изненадваща победа с 3:1 над румънския Сепси.

Умарбаев 70. Лука Менало

ФК ЦСКА 1948 ще изиграе поредната си контрола на лагера в Словения. Днес футболистите на треньора Атанас Рибарски се изправят срещу хърватския гранд Динамо (Загреб). Двубоят е с начален час 19:00.

До този момент ФК ЦСКА 1948 изигра два мача на словенска земя, в които не допусна поражение. В първата си проверка "червените" направиха престижно 1:1 с отбора на Марибор, а във втория си мач записаха лесна победа с 3:1 над румънския Сепси.

Вутов: Идвам с амбицията да постигаме медали, купи, да се борим за Европа всяка година

"Разбира се, че е постижимо отстраняването на ФКСБ"

Снощи последните две нови попълнения на ФК ЦСКА 1948 - Талис и Видар Кяртансон, се присъединиха към лагера на "червените" и проведоха първа тренировка с новите си съотборници. Бразилският халф беше привлечен от Лейшоеш, докато исландският национал пристигна от Атромитос.

Очаква се освен гореспоменатите, официален дебют да направи и Антонио Вутов, който вече се намира в нужната игрова форма, за да дебютира за бронзовия медалист от последния шампионат.

Ангел Лясков пък е името, което вече не се свързва с финалиста за Купата на България, тъй като договорът му изтече и няма да бъде подновен.

На българския тим предстоят още два приятелски мача, съответно срещу гръцките Панатинайкос и Арис.