Победата на Тотнъм над Манчестър Сити с 2:0 донесе огромно удовлетворение на Жозе Моуриньо. Португалецът не можеше да се похвали с особено впечатляващи резултати, откакто застана начело на "шпорите". Днес той за 23-и път се изправи срещу отбор, воден от Джосеп Гуардиола, и записа едва шеста победа. Балансът помежду им включва още 7 равенства и 10 успеха за каталунеца.

Опълчение на Тотнъм пречупи атакуващия Манчестър Сити

Гостите изпуснаха дузпа и платиха цената за безмислен червен картон

Днешната победа е най-убедителната за португалеца срещу Гуардиола от 10 години. За последно негов тим спечели в пряк двубой срещу испанския специалист през сезон 2009/10, когато Интер срази Барселона в полуфинал за Шампионската лига с 3:1.

"Много съм доволен от момчетата. В някои ситуации имахме късмет, но не може да се каже същото за нарушението на Рахийм Стърлинг, който трябваше да получи червен картон още преди почивката. Беше очевидно. Вече имаше червени картони през сезона за подобни нарушения. Например на Сон срещу Челси. Мачът щеше да е различен, ако 75 минути бяхме играли с човек повече.

Отборът се справи фантастично. Спасяването на дузпата беше невероятно и такава беше Божията воля, защото дузпа изобщо не трябваше да има. Голът на Бергвайн? Много хубав и остър удар, който дори най-добрите вратари не биха спасили.

"Ще е трудно да попаднем в Топ 4. Хвърляме усилия на три фронта, но като цяло изпращаме много добър уикенд", сподели ексцентриния португалски наставник.

Моуриньо е вторият треньор с най-много победи над Гуардиола - шест. Повече от него има само Юрген Клоп - девет. Никой друг наставник няма повече от три победи срещу настоящия мениджър на Манчестър Сити.