Тази вечер в Индиан Уелс, Калифорния започват квалификациите в най-силния тенис турнир след тези от Големия шлем. Наградният фонд е повече от 7 милиона долара и победителите ще спечелят по 1000 точки.

Корт №1 е вторият по големина в света след този във Флашинг Медоу. Индиан Уелс се намира източно от Лос Анджелис. Часовата разлика с България е -10 часа.

Турнирът започва с двубои при дамите, които ще изиграят 24 мача. В тях ще участват три българки: Елица Костова, Виктория Томова и Сесил Каратанчева.

Първа на корт №7 ще играе Виктория Томова, която ще има за съперничка колумбийката Мариана Дуке-Мариньо. След нея на същия корт Елица Костова ще излезе срещу китайката Инг-Инг Дуан.

Последна в четвъртия двубой на корт №2 ще играе бившата състезателка на Казахстан Сесил Каратанчева, която ще има труден мач срещу №2 в квалификациите, германката Карина Витхьофт.

Григор Димитров №13 и в Индиън Уелс

Вижте възможните му съперници

За да попадне една състезателка в основната схема е необходимо да спечели две квалификационни срещи. Цветана Пиронкова ще стартира в първия кръг, в който 32-те най-силни ще почиват. Схемата на турнира е за 96 тенисистки.

Интересен факт е, че първата победителка в този турнир е българката Мануела Малеева през 1989-а. Тогава тя е била поставена под №4, а №1 е била легендарната Крис Евърт.