Финална среща от силния международен турнир по тенис за жени в Щутгарт с награден фонд 650 хиляди долара:

2-Йелена Янкович (Сърбия) - Надя Петрова (Русия) - 6:4, 6:3

Новата лидерка в световната ранглиста при жените Йелена Янкович спечели втора титла в рамките само на 8 дни, след като победи Надя Петрова (Русия) с 6:4, 6:3 на финала на силния международен турнир по тенис за жени в Щутгарт с награден фонд 650 хиляди долара.

23-годишната сръбкиня, която триумфира и в Пекин миналата неделя, взе третата си титла за годината, след като победи и в Рим през месец май. Срещата продължи час и 23 минути.

23-годишната Янкович имаше известни проблеми само в средата на втория сет, но успя да стигне до победата. Тя стартира с пробив мача и спечели първия сет с 6:4. Във втория поведе с 3:1, но след това допусна пробив и Петрова изравни 3:3. След това обаче Янкович направи два пробива, взе следващите три гейма и спечели двубоя.

Утре Янкович ще оглави за втори път световната ранглиста за жени, след като бе начело за кратко и през август. Серина Уилямс стана номер 1 в света, след като победи Янкович на финала на Откритото първенство на САЩ, но американката загуби лидерското си място, след като отпадна в първия кръг в Щутгарт.

Йелена Янкович вече има 8 титли в кариерата си след успеха над 18-та в света рускиня, която спечели титлата тук през 2006-та година. За успеха си сръбкинята може да избира - между чисто нов автомобил Порше или 100 000 долара, като ще вземе и 300 точки за световната ранглиста. За Петрова остават 53 650 долара и 215 точки.