Доскорошната №1 Серина Уилямс не може да се реваншира за миналогодишната си загуба на финала на Ролан Гарос, защото чака първата си рожба. Мощната тенисистка беше засечена на трибуните на тенис комплекса, да подкрепя своята по-голяма сестра Винъс в мача ѝ с японката Куруми Нара.

Програма на Ролан Гарос за четвъртък, 1-ви юни

Цветана Пиронкова ще играе на корт №2 от 12:00 часа

Винъс нямаше проблеми в срещата, в който загуби само 4 гейма. Тя победи с 6:3, 6:1 за 1 час и 20 минути. Журналистите веднага я попитаха за бременната ѝ сестра. Тя показа, че е много щастлива, че ще става леля. Уилямс ще играе в третия кръг с белгийката Елизе Мертенс.

Надпреварата напусна Екатарина Макарова, която отстрани в първия кръг световната №1 Анджелик Кербер. Макарова загуби от украинката Лесия Цуренко с 2-6, 2-6.

За следващия кръг се класираха мощната австралийка Саманта Стосър и латвийката Йелена Остапенко. Остапенко се справи с олимпийската шампионка Моника Пуиг.