Ракета №1 на България - Виктория Томова, постигна първа победа в кариерата си на тенис турнир от сериите Мастърс.

На старта на квалификациите в Индиан Уелс (САЩ) тя спечели срещу учаскващата с "уайлд кард" представителка на домакините Елизабет Мандлик с 6-2, 6-1.

Двубоят продължи само 1:14 ч, след като американката успя да спечели подаването си само веднъж - в петия гейм на втория сет. През останалото време Вики имаше тотално надмощие в геймовете на 20-годишната американка и единствено някои колебания на собствен сервис ѝ попречиха да запише още по-убедителен резултат.

Адриан Андреев не преодоля квалификациите в Монтерей

Отпадна още в първия им кръг

20-годишната Мандлик, която се намира на 313-о място в класацията на Женската тенис асоциация, е дъщеря на бившата чешка тенисистка Хана Мандликова, която през 80-те години на миналия век спечели четири титли на сингъл от Големия шлем и достигна до третото място в света.

За място в основната схема българката, №111 в света, ще спори с австралийката Астра Шарма, която е 96-та. Двете нямат мачове досега помежду си. Двубоят е втори в днешната програма на корт №3 и се очаква да започне след 22:30 ч. българско време.