Виктория Томова загуби първия си мач от US Open 2020 и отпадна от надпреварата. Първата ракета на България беше равностойна на американката от руски произход Аманада Анисимова, но отстъпи с 5-7, 5-7 след почти 1 час и половина игра. Нашето момиче не можа да компенсира недобрия си първи сервис, въпреки че имаше своите добри шансове за успех.

Българката имаше проблеми в началото с първия си сервис и Анисимова достигна до шанс за пробив при 2-1. Виктория обаче се справи с него, оставайки в дълго разиграване и дочаквайки грешка.

Анисимова беше много агресивна на ретур, особено при втори сервис на българката. Вторият брейк бол за тийнейджърката беше пропилян от нея с ретур в мрежата. При четвъртото изравняване Аманда реализира деветия си форхенд-уинър и пак стигна до шанс за пробив, но отново след сервиса на Томова резултатът бе изравнен. В крайна сметка още една грешка, този път от бекхенд, на Анисимова приключи гейма в полза на българката - 2-2.

Грешките на Анисимова станаха 11 и при 0-40 Томова направи ретур-уинър по правата, за да осъществи пробив! Първата двойна грешка на софиянката дойде в следващия гейм. Тя впоследствие прати форхенд в мрежата и допусна рибрейк за 3-3.

Снимка 494466

Томова направи нов пробив за 4-3 след отличен ретър-уинър. За съжаление, по идентичен начин с предишния брейк, българката набързо "върна жеста" и паритетът беше възстановен при 4:4, като и двете имаха по два пробива.

Анисимова за първи път в двубоя пое инициативата и спечели убедително подаването си на нула за 5-4 в нейна полза. Томова все пак запази достатъчно самообладание и пласира за първи път в мача няколко поредни дълбоки сервиса, с които затрудни по-агресивната си противничка - 5-5.

Анисимова спечели следващото си подаване без много трудности, с изключение на четвъртия бекхенд-уинър на българката - 5-6. След това Томова трябваше да сервира за оставане в сета. За съжаление, Вики допусна двойна грешка и изостана с 0-40, след което опонентката ѝ направи агресивен ретур на втори сервис и спечели сета с 5-7.

Втората част стартира с разменени пробиви Анисиимова взе следващата партия на нула. Томова продължи със слабите си сервиси и допусна пробив за 1-3. Аманда засили агресията и с добри уинъри дръпна с 1-4.

Томова взе следващото си подаване. Тя направи две качествени волета до мрежата и стигна до две точки за пробив. От втория опит тя го постигна, след като Анисимова пресили бекхенд по обратната права - 3-4.

Снимка 494467

Българката взе драматично подаването си, показвайки здрави нерви под напрежение и изравни геймовете. Тя дръпна с 0-30, но след грешки изпусна шансовете си за нов брейк. След нервни отигравания българката все пак подобри сервиса си и отново достигна до равенство 5-5.

В последните два гейма от мача Виктория не присъстваше на корта и ги загуби бързо. Така Аманда Анисимова спечели с 5-7, 5-7 за 1 час и 29 минути. За българката остана удовлетворението от отличната игра и разочарованието от пропуснатия шанс.