Третата ракета на България - Виктория Томова започна с победа участието си на турнира на червени кортове в Рим с награден фонд от 60 хиляди долара. Това е надпревара, в която основно участват тенисистки, които са специалистки на клей и отпаднаха миналата седмица на квалификациите за Уимбълдън. Виктория победи румънката Александра Каданцу 2-6, 7-6(0). 6-2.

Виктория Томова изигра два гейма и приключи с Уимбълдън

Луксика Кумкум се оказа непреодолимо препятствие

Томова, която е под №8 в схемата, изглеждаше, че е загубила. Тя изоставаше с 2-6 и 1-4, когато започна да играе добре. Вики върна пробива във втория сет и спечели 11 от последните 15 гейма в мача. Мачът продължи 2 часа и 46 минути.

Румънката е качествена тенисистка и е достигала до №59 в света. От известно време насам тя се опитва да се завърне в елита.

Българката добави 8 точки за ранглистата на УТА. Миналата година по това време на турнира в Будапеща с награден фонд от 100 хиляди долара Елица Костова победи на финала Виктория Томова. Сега точките спечелени оттогава ще паднат и двете българки изпаднаха извън първите 200.