Виктория Томова се класира за полуфиналите на ITF турнира на клей кортове във Валенсия, след като отстрани с 6:2, 4:6, 7:5 Ирина Мария Бара.

Първата ни ракета (№115 в света) осъществи знаменит обрат, като спаси мачбол и в крайна сметка спечели първата си победа над румънката (№118 в ранглистата) в трите им мача досега.

Томова спечели убедително първия сет, но във втория допусна решаващ пробив в сервиса си при 4:4, след който румънката взе своето подаване и затвори частта.

Третият сет тръгна отчайващо за Виктория и тя изостана с 1:5 гeйма при сервис на Бара, която достигна и до мачбол при 40:30.

Томова обаче отрази тази възможност, а след това проби за 2:5. В следващите минути тя продължи да играе все по-добре и започна да топи преднината на противничката, а впоследствие и поведе с 6:5 гейма.

При този резултат румънката поиска медицински таймаут, а след няколко минути все пак двете се върнаха на корта, като Томова сервираше за победата. Тя достигна до мачбол при 40:30 и веднага затвори мача след общо 2:43 ч. на корта.