Първата ракета на България Виктория Томова продължава с блестящото си представяне на турнира на червени кортове в Бостад (Швеция) от сериите УТА 125 с награден фонд 115 хиляди долара.

Томова се класира за полуфиналите след 6:3, 6:0 над номер 127 в световната ранглиста Михаела Бузарнеску от Румъния, записвайки трета си поредна победа в надпреварата. С този успех българката ще се изкачи в топ 100 на световната ранглиста за първи път в кариерата си.

Срещата продължи 83 минути, а софиянката взе последните осем гейма, за да триумфира.

За място на финала Томова ще играе срещу номер 155 в класацията на УТА Джан Су Джон от Южна Корея.

Преди този мач българката елиминира представителка на домакините Жаклин Кабай Ауад и туркинята Ипек Йоз, визира БТА.