Виктория Томова записа втора победа в квалификациите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха, Катар и е само на още един успех от място в основната схема. Както в предишния ѝ мач, така и в този Първата ракета на България при дамите се класира след като нейната съперничка се отказа.

Томова водеше с 3:6, 7:6(4), 2:1 и срещу американката Лорън Дейвис, която спря срещата заради контузия. Това се случи след като изминаха малко повече от два часа след старта на двубоя.

В първия сет Дейвис взе първите три гейма, Томова изравни за 3:3, но последваха нови три за американката, която поведе в резултата. Във втория сет Дейвис отново поведе с пробив и сервираше за мача при 5:4, но Томова показа устойчивост и върна пробива, след което спечели тайбрека със 7:4 точки. В третия сет българката поведе с 2:1 и последва отказването на американката.

За място в основната схема Виктория Томова ще играе с друга тенисистка от САЩ. Това е номер 82 в света Мадисън Бренгъл. Двете са играли само веднъж помежду си, като това се случва преди 10 години на турнира в Ранчо Мираге и Бренгъл печели.