Йежи Янович за първи път през този сезон записа две поредни победи на турнир от сериите Мастърс, една от които срещу Григор Димитров, но днес младият поляк бе спрян от ветерана Жулиен Бенето, надиграл го със 7:5, 6:1.

Двубоят бе равностоен до края на първия сет, но веднъж, след като спечели подаването на противника си, французинът на практика пое контрола на случващото се на корта и до края на двубоя загуби един единствен гейм.

На четвъртфиналите в Синсинати Жулиен Бенето ще се изправи срещу Стан Вавринка, който започна слабо мача си срещу Марин Чилич, но веднъж набрал скорост, швейцарецът бе просто впечатляващ.

Чилич стартира ударно двубоя, повеждайки с 3-0 и до края на откриващата част успя да задържи пробива преднина, а след края на сета мнозина си задаваха въпроса дали това не е поредният слаб мач на Стан след неочаквания му триум на Australian Open.

Вавринка сам даде отговор на този въпрос - великолепен тенис, никакви грешки, множество уинъри и една стабилна и уверена игра, характерна за тенисист от първата четворка на ранглистата и шампион на турнири от Големия Шлем. В същото време Чилич показа, че изпитва проблеми в дясната ръка и дори поиска намесата на физиотерапевта, но дали заради някаква травма или просто защото бе тотално надигран, но след загубения сет Вавринка  буквално доминираше и за тези два сета загуби един единствен гейм.