Дебютантът на Финалите на световния тур Станислас Вавринка започна отлично участието си в Лондон, след като победи Томаш Бердих с 6-3, 6-7(0), 6-3 в първия мач от схемата на сингъл. Швейцарецът прави най-добрия сезон в кариерата си и се класира за първи път на престижния заключителен турнир, докато за Бердих това е четвърто поредно участие.

Вавринка обаче влезе по-добре в мача и реализира единствената си възможност за пробив в първия сет, за да го вземе с 6-3. Втората част вървеше гейм за гейм, като нито един от двамата не можа да направи пробив, а Бердих бе категоричен в тайбрека, взимайки го на нула, за да изравни резултата.

Вавринка обаче излезе пределно мотивиран в решаващия сет и постигна ранен пробив, след което удържа преднината си и стигна до крайното 6-3, 6-7(0), 6-3 след 2 часа и 25 минути.

Утре един срещу друг се изправят другите двама тенисисти от група А - Рафаел Надал и Давид Ферер, а по-късно днес е първият двубой от група В между Хуан Мартин дел Потро и Ришар Гаске. /БГНЕС