Стан Вавринка от Швейцария и Томаш Бердих от Чехия отпаднаха във втория кръг на турнира от сериите „Мастърс“ в Монреал, Канада.

Поставеният под №3 в схемата Вавринка бе победен от Ник Киргиос от Австралия с 6:7(8), 6:3, 4:0 и отказване на Вавринка.

Следващият съперник на Ник Кирьос е американецът Джон Изнър, който по-рано се наложи със 7:6(1) 4:6 6:3 над представителя на домакините Вашек Поспишил.

Бердих, който е поставен под №5 в схемата на турнира, бе победен от квалификанта Доналд Йънг от Съединените щати със 7:6(5), 6:3.

Състезанието още във втория кръг приключи и за №9 Жил Симон от Франция. Той бе отстранен от квалификанта Михаил Южни от Русия с 6:1, 6:4.

Кей Нишикори постигна 27-та си победа на твърда настилка през сезона, след като срази Пабло Андухар с 6:3 6:3.

Нишикори, който миналата година игра финал на US Open, се завърна след лечение на контузия и спечели турнира във Вашингтон миналата седмица. Японецът си свърши работата за час и 10 минути, в които спечели 82% от точките си на първи сервис и проби на шест пъти испанеца.

Рафаел Надал, потенциален съперник на Нишикори на четвъртфиналите, срещна трудности само в първия сет срещу Сергей Стаховски за 7:6(4) 6:3 над украинеца.

Матадора сервираше за спечелването на първата част при 5-4 в своя полза, но тогава Стаховски върна пробива изоставане, а малко по-късно сетът бе решен с тайбрек.

Пробиви за 2:0 и 5:1 дадоха сериозен аванс на Надал, който подобно на първия сет позволи да бъде пробит, когато сервираше за крайната победа. Но все пак авансът му бе от два брейка и малко по-късно той поправи грешката си. В следващия кръг испанецът ще играе срещу Михаил Южний.

Жереми Шарди записа 6:4 7:6(4) над Леонардо Майер и в третия кръг ще се изправи срещу хърватския бомбардир Иво Карлович.