Унгария поведе на националния отбор на България, в плейофна среща за влизане в I-ва група на Евро-африканската зона за купа "Дейвис".

Димитър Кутровски изигра слаб мач и с твърде много непредизвикани грешки и пасивна игра сам заличи шансовете си за победа срещу световния №611 Петер Наги. Унгарецът просто показа повече търпение и се задържаше достатъчно дълго в разграванията, с което извървя пътя до крайното 6:4, 6:0, 6:3 и гостите поведоха с 1-0 победи.

Кутровски и Наги още в началните минути показаха, че не смятат да рискуват особено на корта в днешния ден и по-скоро ще дебнат за грешка на съперника. Българинът поведе с 40-0 в откриващото си подаване, а представителят на гостите просто се задържаше в разиграванията и така стигна до равенство. Нататък унгарецът изненадващо превключи от слайс бекхенд на плосък удар по правата и стигна до брейкпойнт, който нашето момче само материализира с непредизвикана грешка.

В следващите минути публиката на кортовете на БНТЦ видя още пет поредни пробива до 3-3, а Наги видимо играеше на три метра зад основната линия и просто изчакваше пропукване на Кутровски. Вместо това, втората ни ракета удържа подаването си за първи път в мача и при 4-3 си заработи нови брейкбола. Наги обаче отново показа, че е по-търпеливият от двамата тенисисти на корта и не само, че ги прати в историята, но и проби за 5-4. Когато сервираше за сета, унгарецът рязко смени тактиката и заложи на сервис-мрежа, с което без да впечатлява с техника при изпълненията, безпроблемно фиксира резултат от 6-4 на таблото.

Играта на Кутровски се срина след почивката и той веднага загуби подаването си на нула. От другата страна на мрежата, Наги влизаше все по-уверено във всяка размяна от основната линия и с още един бекхенд уинър по правата проби за 3-0 в изстискващ гейм с 24 разигравания. След поредната загубена психологическа битка, концентрацията на втората ни ракета тотално се изпари и той предаде втория сет с разгромното 0-6. Българинът не беше печелил гейм от единствения път, когато удържа подаването си в мача за 4-3 в откриващия сет.

Наги продължи серията си с пробив на старта на третата част, но този път Кутровски отвърна с рибрейк и най-накрая прекрати поредицата на съперника. Последваха няколко спокойни минути, докато при 2-2 унгарецът удари решително подаването на нашето момче за 3-2. Кутровски имаше шанс да изравни резултата при 3-4, защото съперникът му не успяваше да вкара първи сервис, но саботира шансовете си със серия от непредизвикани грешки. Наги поведе с 5-3, след което дръпна с 0-40 на начален удар на българина и реализира третия си мачбол.