Цветана Пиронкова и Григор Димитров ще започнат участието си на тенис турнира „Ролан Гарос" днес след обяд. Организаторите поставиха двубоите на двамата българи да са почти по едно и също време - около 14:00 часа, при това на съседни кортове - Корт 6 и Корт 7.

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу американеца Доналд Йънг на шести корт. Двубоят между двамата ще започне веднага след края на срещата между Елена Веснина (Русия) и Хедър Уотсън (Великобритания).  

Припомняме, че ако се класира за втори кръг Григор Димитров по всяка вероятност ще се изправи срещу една от местните надежди - Ришар Гаске (№17 в основната схема), стига французинът да вземе двубоя си с Юрген Зоп (Естония). До момента Димитров никога не се е класирал за втори кръг на „Ролан Гарос".

Първата ни ракета при дамите - Цветана Пиронкова също ще започне участието си в турнира във вторник. Подобно на тази на Гришо, срещата на Пиронкова с Янина Викмайер (Белгия) също е втора и също е след двубой от схемата при дамите.

За да излязат на корта Цвети и Янина, първо ще трябва да приключи двубоят между Луцие Храдецка (Чехия) и Юлия Гьоргес (Германия).

До момента в кариерата си Пиронкова има няколко участия във втори кръг на „Ролан Гарос", но никога не е достигала до трети кръг. Миналата година пловдивчанката започна с победа в Париж, но във втория си двубой отстъпи пред Хисела Дулко.

Иначе по-късно вечерта Пиронкова ще играе и на двойки. Тя си партнира с Грета Арн, пише Tennis24.bg.

Кортовете №6 и №7 имат телевизионно покритие и има голяма вероятност двубоите на Димитров и Пиронкова да бъдат предавани в ефира на  „Евроспорт" или „Евроспорт 2".