Цветана Пиронкова загуби от Йелена Янкович в Доха. Българката отстъпи с 1-6, 7-6, 6-4. Това бе 7-ма среща между първата ракета на България и бившата номер 1 в света сръбкиня, като Янкович имаше шест победи от шест мача.

В първия сет Янкович направи два пробива в подаванията на българката, които и позволиха бързо да дръпне в резултата с 4-1. Сръбкинята бе по-агресивната и убедителната на свой сервис, което и бе достатъчно, за да затвори първата част с 6-1 за 29 минути игра, предаде БГНЕС.

Така се зароди Гришоманията!

Припомнете си как Григор Димитров спечели своите шест титли

Във втория сет Пиронкова игра доста по-уверено и набързо пречупи съпротивата на бившата номер 1 в света. Българката успя да реализира набързо два брейка и да си осигури стабилна преднина пред своята опонентка.

При 5-3 и сервис на Цвети за спечелването на втората част, тя допусна множество непредизвикани грешки и позволи на световната номер 50 да се върне в борбата за сета. Той бе решен в тайбрек, като в него Цвети успя да спаси 2 мачбола и в крайна сметка да се поздрави със спечелването на втория сет със 7-6.

В третата решаваща част Янкович започна силно, спечелвайки лесно подаването си за 1-0. Българката, която е под номер 65 в световната ранглиста, изпита сериозни затруднения в първия си сервис гейм, който бе с продължителност от близо 14 минути борба между двете.

Пиронкова показа по-здрави нерви и успя да си вземе подаването, с което да изравни за 1-1. Последваха 4 поредни брейка, които двете съпернички си размениха, а първа успя да си спечели подаването сръбкинята, за да поведе с 4-3. При 5-4 и сервис за оставане в двубоя на българката Янкович успя да направи решаващ пробив, с което и да спечели срещата след 2 ч. и 34 минути игра.