Гръцкият тенисист Стефанос Циципас спечели първата си титла от сериите "Мастърс".

Той победи Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 6:3 за 71 минути на финала на надпреварата на червени кортове в Монте Карло с награден фонд 2,460 милиона евро.

Така гъркът взе втори значим трофей след триумфа си на финалния турнир на АТP в Лондон през 2019 година.

Рафаел Надал елиминиран в Монте Карло, Рубльов с обрат срещу Матадора

Победителят ще се изправи срещу Каспер Рууд на полуфиналите

Циципас беше много солиден при подаването си и не даде нито една възможност за пробив на съперника. Спечели 24 от 28 разиграни точки на първи сервис и 13 от 19 на втори.

Гъркът дръпна с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той отново реализира ранен брейк и поведе с 3:1, след което затвори мача с още един пробив.

Рубльов, който на полуфиналите елиминира 11-кратния шампион Рафаел Надал (Испания), не успя да повтори нивото си на игра и загуби при първото си участие на финал на "Мастърс".