Номер 3 в световната ранглиста и финалист от Откритото първенство на Австралия тази година Стефанос Циципас отпадна също като Григор Димитров във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.

Гръцкият тенисист загуби от австралиеца Джордан Томпсън със 6:7(0), 6:4, 6:7(5) за 2:37 часа.

Циципас, вторият поставен в отсъствието на номер 1 Новак Джокович, не показа най-добрата си игра. Томпсън наниза 21 печеливши удара и само две непредизвикани грешки в първия сет и 15 уинъра в решаващата трета част, за да стигне най-голямата победа в кариерата си.

Григор Димитров постигна престижна победа в САЩ

Българинът и полякът Хуберт Хуркач с успех на двойки в Индиън Уелс

Австралиецът ще срещне Алехандро Табило (Чили) в третия кръг, който елиминира Максим Креси (САЩ) със 7:6(3), 7:6(13).

Третият поставен Каспър Рууд (Норвегия) надделя над Диего Шварцман (Аржентина) с 6:2, 6:3.

Номер 5 Даниил Медведев (Русия) спечели срещу Брендън Накашима (САЩ) с 6:4, 6:3и продължи победната си серия на 15 мача. Следващият му съперник ще бъде Иля Ивашка (Беларус).

Олимпийският шампион Александър Зверев от Германия, 12-и поставен, нямаше никакви проблеми и победи Педро Качин (Аржентина) с 6:3, 6:1 за 77 минути, а 13-ият поставен Карен Хачанов (Русия) надделя над Оскар Оте (Германия) с 6:3, 6:3 също за 77 минути.

Номер 10 Камерън Нори (Великобритания) постигна успех над Тун-лин Ву (Република Корея) с 6:2, 6:4, докато 20-ият поставен Матео Беретини (Италия) отпадна рано след загуба от японеца Таро Даниел с 6:7(5), 6:0, 3:6.

Шестият в схемата Андрей Рубльов (Русия) елиминира Иржи Лехецка (Чехия) с 6:4, 6:2 и в третия кръг ще играе с Юго Умбер (Франция).