Стефанос Циципас победи Роджър Федерер и се класира за финала на Мастърса в Лондон.

Той постига това за първи път в своята кариера, след като записа успех с 6:3, 6:4 след час и 35 минути битка в "О2 Арена".

Рафаел Надал и Стефанос Циципас ще играят в първия мач на сингъл днес в Лондон

Победата за "Матадора" може да не е достатъчна за място на полуфинала утре

Гръцкият талант бе изправен пред точка за пробив още в първия си сервис гейм, но я отрази, а впоследствие проби своя идол за 2:0. Циципас затвърди брейка и отново показа характер в седмия гейм, когато отрази нови три възможности за пробив пред швейцареца. В крайна сметка, дебютантът в надпреварата затвори успешно откриващата част при седмия си сетбол.

Стефанос Циципас: Ще оставя душата си на корта срещу Рафа

Младият грък счита мачовете си с най-добрите за сбъдната мечта

Във втория сет той отново първи проби подаването на по-именития си съперник, но този път Федерер проби веднага. Шесткратният шампион в турнира обаче допусна нов брейк и въпреки открилите се пред него две възможности за връщане на пробива в десетия гейм, Циципас го пречупи при първия си мачбол.

Така, гъркът ще играе в неделния финал за първи път в своята кариера, като негов съперник ще бъде победителят от двубоя между Доминик Тийм и Александър Зверев.