Ивайло Трайков и Тихомир Грозданов ще играят във финала на международния турнир по тенис за мъже "Интерхотел Сандански Къп" с награден фонд 10 000 долара, валиден за световната ранглиста на АТП.

В днешните полуфинали Трайков отстрани французина Пиерик Изерн с 6:3 6:4, а Грозданов победи поставения под номер 1 австралиец Джон Милман с 6:2 2:6 7:6(6). Ивайло Трайков се представи отлично срещу Изерн, като двамата изиграха интересен мач с много красиви отигравания.

В първия сет българинът направи пробив за 3:2 в своя полза и след това още един за 6:3. Изерн взе първите два гейма на втория сет, но Трайков върна пробива веднага и завърши срещата с още един в десетия гейм за 6:4. Мачът продължи точно час и половина, а българският тенисист завърши с 49 процента успешен първи сервис, 3 аса и 3 двойни грешки.

Драма се разигра във втория полуфинал, в който Тихомир Грозданов спаси мачбол в десетия гейм, преди да победи водача в схемата Джон Милман с тайбрек в решителния трети сет. Двубоят продължи 2 часа и 9 минути, като само третият сет бе над един час.

Грозданов направи 5 аса и 8 двойни грешки, като добрият му начален удар го измъкна в няколко тежки момента в мача. Българинът започна отлично и спечели първите 4 гейма. След това играта постепенно стана равностойна, но авансът на Грозданов му бе достатъчен за успех в първия сет с 6:2. След равенството 2:2 във втория обаче първият поставен взе четири поредни гейма и изравни резултата в сетовете.

Третата част премина без нито един пробив, въпреки че в седмия гейм българският тенисист имаше два брейкбола, а в десетия Милман стигна до мачбол, отразен великолепно от Грозданов. В тайбрека националът ни за Купа "Дейвис" спечели с 8:6 точки. Финалът между Ивайло Трайков и Тихомир Грозданов е утре от 11.00 часа на новия тенис комплекс на Интерхотел Сандански с модерните кортове с настилка от изкуствен клей.

Във втори пореден фючърс в България двамата играят един срещу друг на финала. На последния за миналата година в Стара Загора Грозданов спечели със 7:5 1:0 и отказване на Трайков поради контузия. Само на официални международни турнири двамата са се срещали осем пъти досега, при това винаги в България, като резултатът е равен - 4:4 победи.