Фабио Фонини не успя да осъществи поредното си промъкване "между капките" и бе елиминиран от US Open. Фелисиано Лопес свърши това, което Рафаел Надал вероятно още се чуди, как не успя да постигне и след като поведе с 2-0 сета срещу Фабио Фонини, довърши италианеца за крайното 6:3, 7:6(5), 6:1.

Световният №32 не изглеждаше напълно възстановен физически, а и съвсем не впечатли с нивото на концентрация и качеството на ударите си днес.

"Направих чудото срещу Надал и не знам как успях, но съм убеден, че срещу Лопес мачът ще е съвсем различен", прозорливо коментира Фонини, след като нанесе първо поражение от 152 мача, в които Надал беше печелил първите два сета. Логично, мощният и добре пласиран сервис на световния №19 и неспирните му атаки към мрежата предложиха един доста по-различен вид съпротива на италианеца.

За Фабио обаче едно правило остана в сила - да не може да спечели повече от три гейма в първия сет след победа над Надал. Италианецът пропусна шанса си за добър старт, позволявайси на Лопес да се върне от 15-40, а при 1-2 в типичния си стил тотално загуби концентрация и наниза три непредизвикани грешки, с които се самопроби. Фелисиано не се нуждаеше от повече шансове и със стабилен сервис затвори сета с 6-3.

Фонини се съвзе след почивката и стигна до 0-40, след което подпечата пробива за 3-1 с прекрасен ретур на линията. Италианецът не успя да задържи нивото и при 4-2 откри гейма си с двойна грешка, а нататък влоши положението с поредица от неточности, които подариха рибрейка на Лопес. Нататък двамата съперници не рискуваха и тайбрекът дойде като логична развръзка за сета. В него Лопес още веднъж демонстрира мощта и красотата на играта сервис-воле и се приближи на крачка от четвъртфинала със 7-4 точки.

Този път Фабио нямаше сили за още едно изкъкване в стил "Хари Худини" и мачът далеч не се приближаваше като заряд и ниво на драматизъм до двубоя с Надал. Лопес поведе с пробив за 3-0, дублира го за 5-1 и приключи мача рутинно на свой сервис.