Германският тенисист Томи Хаас се наложи над първия в схемата Анди Родик с 6:7, 6:4, 6:4 и се класира за полуфиналите на турнира в Хюстън, САЩ.

Това бе четвърта поредна победа на Хаас над американеца на клей. Двамата играха финал в Тексас през 2004 година.

В заключителния гейм от двубоя Родик имаше шанс да пробие подаването на съперника си на два пъти, но не съумя да го направи.За първи път от 6 години Анди Родик не успява да се класира за финала в Хюстън.

"Щеше ми се този мач да е финал - призна Томи Хаас. - Когато играеш пред пълни трибуни знаеш защо си на корта. Така се забавлявам повече".

Следващият съперник на германеца ще бъде отново от САЩ. Това е Марди Фиш, който надигра сънародника си Винс Спейдия със 7:6, 6:2.

В другия полуфинал ще се срещнат австрийският левичар Юрген Мелцер, който се наложи над Фернандо Висенте (Испания) със 7:5, 6:4, и Пол Голдстейн (САЩ), победил испанеца Алберт Монтанес с 6:3, 6:4.