Българките Изабелла Шиникова и Юлия Стаматова изиграха рядко драматичен и зрелищен четвърфинал на ежеседмичния турнир на червени кортове в Хамамет (Тунис). Двете разиграха общо 239 точки в продължение на повече от 2 часа и половина.

Осма поредна победа на Джулия Терзийска в Шарм Ел Шейх

Софиянката ще играе утре на полуфинал с рускинята Ангелина Габуева

В крайна сметка Шиникова спечели с 6-7(4), 6-4, 7-6(8). Изключително оспорван беше решителния тайбрек. В него Стаматова поведе с 3-0. Шиникова обърна за 6-4, но след това загуби следващите 3 разигравания. Юлия имаше още един мачбол при 8-7, за да се стигне до победните три точки за Изабелла. Шиникова направи общо 8 пробива, а Стаматова 7.

Победителката ще играе утре на полуфинал с поставената под №5 италианка Лукреция Срефанини, която се възползва от отказването на американката Елизабет Халбауер. Това стана при резултат 4-4 в първия сет и само след 33 минути игра.

В другия мач за попадане във финала ще играят Леа Бошкович (Хърватия) и №3 Аличе Матеучи (Италия). Бошкович отстрани днес водачката на схемата Лаура Пигоси (Бразилия) с 6-3, 6-4 за 1 час и 55 минути.